DGS Dünya İkincisi Fuarda

Dünya’nın en büyük ikinci fuarı olan Marble 17. Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı’na Torbalı’dan makine üreticisi olarak sadece DGS Makine katılıyor.

MERMER sektörünün yıl içinde düzenlenen en önemli fuarlarından biri olan Marble 17. Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı 2326 Mart tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecek. Dünya’nın en büyük ikinci fuarına Torbalı’dan makine üreticisi olarak sadece DGS Makine katılıyor. Geçtiğimiz yıl sıfır sermaye ile kurulan ve aynı fuara katılan firma, bu yıl da dünya çapındaki firmalarla aynı fuarda boy gösterecek. Tamamen yerli sermaye ile üretilen iki makineyle fuara katılacak olan DGS Makine, 2010 yılı içerisinde tam 10 adet makineyi yurt içi ve yurt dışı firmalarına satarken, 2011 yılı içinde şimdiden 6 tane sipariş aldı. Atatürk Sanayi Sitesi’nde babaoğul tarafından işletilen firmanın dünya çapındaki 2 yıl üst üste fuarda boy gösterecek olması ise büyük bir başarı olarak gösteriliyor.

YÜZDE 100 TORBALI SERMAYESİ

İTALYA’DAKİ Verona’dan sonra mermer sektöründe Dünya’nın en büyük 2. fuarı İzmir Kültür Park’ta gerçekleştirilecek. İzfaş tarafından düzenlenecek olan fuar, mermer sektörünün yanı sıra iş makineleri ve ekipmanları için de yılın önemli organizasyonları arasında yer alıyor. 43 bin 625 metrekarelik bir alanda kurulan fuara, geçtiğimiz yıl 35 ülkeden 262’si yabancı 884’’ü yerli toplam 1146 firma katıldı. Bu dev fuara, Torbalı’dan da babaoğul tarafından işletilen DGS Makine’de katılıyor. Mermer otomatik kesim ve Mermer pah makineleriyle katılacak olan firma, şimdilerde harı harıl çalışıyor. Makinelerin fuara yetişmesi için gece gündüz çalışan işletme, kaliteli ürünleriyle göz dolduruyor. Türkiye çapındaki en önemli mermer makinesi üreten kuruluşlardan olan DGS Makine, tamamen kendi dizaynı ve sermayesi ile piyasada boy gösteriyor.

FUAR SONRASI SİPARİŞLER ART ARDA GELDİ

BREZİLYA Güney Afrika, Vietnam, Ukrayna, İngiltere, Fransa, İtalya, Japonya, Lübnan, Hollanda, Tayvan ve Suriye gibi ülkelerin katıldığı dünya çapındaki fuar, yaklaşık 1 ay sonra başlıyor. Torbalı’dan makine üreticisi olarak fuara katılan tek firma olduklarını söyleyen işletme sahiplerinden Serkan Güler: “Geçtiğimiz yıl ilk defa katılmamıza rağmen fuarın bize büyük bir geri dönüşü oldu. Yurt dışında Irak’a, yurt içinde de Bodrum, Kütahya, Manisa, İzmir başta olmak üzere birçok yere makine ürettik. Yüzde 100 Torbalı sermayesi ise dünya çapındaki bir fuarda sahne alıyoruz. Makinelerimizi üretirken hiç bir yerden esinlenmiyoruz. Tamamen kendi dizaynımız ve üretimimiz. Şu anda gösterilen ilgi bizleri memnun ediyor. Kalite açısından Türkiye’deki en iyi firmalardan bir tanesiyiz. Bu konuda oldukça iddialıyız. Dünya’nın en büyük 2. fuarından da iyi bir geri dönüşle ayrılacağımıza eminim” diye konuştu.