DGS’ye Görücü Gelecek

İtalya’daki Verona’dan sonra mermer sektöründe dünyanın en büyük 2. fuarı olan ve Torbalı’dan da DGS Makine’nin katıldığı mermercilik fuarı önceki gün sona erdi. Fuara 3 makineyle katılan DGS, fuardan mutlu ayrıldı. Yaptıkları makinelerin çok beğenildiğini ifade eden Serkan Güler, “İlerleyen günlerde Almanya, Mısır ve Irak’tan bazı mermer firma temsilcileri buraya gelerek geniş çaplı bilgi alacak” dedi.

KATILIMCILAR MAKİNELERE TAM NOT VERDİ
24-27 Mart tarihleri arasında İzmir Kültürpark’ta gerçekleştirilen Marble 16.Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı’na yerli yabancı toplam 1146 firma katıldı. Mermer sektörünün yıl içinde düzenlenen en önemli fuarlarından biri olan Marble Fuarı’na adeta vatandaşlar akın etti. Fuar mermer sektörünün yanı sıra iş makineleri ve ekipmanları için de yılın önemli organizasyonları arasında yer alıyor. 43 bin 625 metrekarelik bir alanda kurulan fuara, 35 ülkeden 262’si yabancı 884’’ü yerli toplam 1146 firma katıldı. Geçtiğimiz yıl fuarı 52.000 kişi ziyaret ederken, bu sayı 2010 yılında 60.000’in üzerine çıktı
Bu dev fuara, Torbalı’dan da baba-oğul tarafından işletilen DGS Makine üç makineyle katıldı. Dursun-Serkan Güler isimli baba-oğul tarafından 2,5 ayda tamamlanan Mermer kesme, levha silim ve mermer kenar işleme pah makineleriyle boy gösteren firma, katılımcılardan tam not aldı.

İLGİ BİZİ MEMNUN ETTİ
Sıfır sermayeyle yola çıkan ve bu fuar sayesinde çok önemli yol kat eden firma Torbalı’ya mutlu döndü. Serkan Güler, “Fuarda, makinelerimize ilgi oldukça yoğundu. Firma sahipleri çok titiz bir şekilde incelemelerde bulundu. Babamla yaptığımız bu makineler çok beğenildi. Almanya, Mısır ve Irak’tan firma yetkilileri, önümüzdeki gün ilçeye gelecek. İleriye dönük iş amaçlı güzel bir fuar oldu. Brezilya, Güney Afrika, Vietnam, Ukrayna, İngiltere, Fransa, İtalya, Japonya, Lübnan, Hollanda, Tayvan ve Suriye gibi ülkelerin katıldığı dünya çapındaki böyle büyük bir fuarda boy göstermek gurur ve mutluluk verici. Bu olay bizi daha da kamçılayacaktır” şeklinde konuştu..

1 cevap

Trackbacks & Pingbacks

Yorumlar kapalı.